Friday, June 22, 2018
۱۳۹۷ جمعه ۱ تير
شرکت عمران شهر جدید رامین
معرفی شهر

تاریخچه تصویب و ساخت

مطالعات شهر جدید رامین بر اساس مصوبه 67/07/25 شورای عالی شهرسازی برای جلوگیری از توسعه افقی شهر اهواز و پیشنهاد توسعه ناپیوسته شهر ، کنترل مهاجرت ، تأسیس مسکن مناسب در اراضی شمال منطقه اهواز آغاز که پس از انجام مطالعات ، مکانیکی شهرهای جدید ، در تاریخ 69/12/06 با ایجاد شهر جدید رامین در زمینی به وسعت 2400 هکتار با سقف جمعیتی 240/000  نفر موافقت بعمل آمد.

از مجموع 2400 هکتار اراضی اولیه ( حریم شهر ) بالغ بر 600 هکتار آن بعنوان طرح جامع جهت استقرار محدوده شهر جدید انتخاب و مصوب شد و ما بقی اراضی جهت توسعه آتی شهر و همچنین استقرار سایر کاربریهای منطقه ای و حوزه ی نفوذ شهر در نظر گرفته شده است.
 

 

موقعیت مکانی و جغرافیایی ، شرایط آب و هوایی و اقلیم شهر جدید رامین

شهر جدید رامین در بخش متمکن و توسعه یافته مرکز استان خوزستان و در محل دسترسی مناسب محورهای مواصلاتی استان در کیلو متر 38 جاده اهواز مسجد سلیمان و در جوار این جاده در شمال اهواز واقع شده است.

در بستر طبیعی شهر آثار بجا مانده از شهر تاریخی عسکر مکرم وجود دارد. رودخانه عظیم کارون از ظلع غربی شهر طی مسیر می کند و در شمال محدوده شهر رشته کوه های برفگیر زاگرس واقع شده است و در شرق اراضی شهر ، دشت سرسبز و حاصلخیز اهواز شمالی وجود دارد که مجموع این عوامل باعث شده است تا محدوده اراضی شهر تابستان و زمستانی ملایم داشته و نوسانات درجه حرارت در شبانه روز 15/6 درجه سانتیگراد و میزان بارندگی سالیانه 205 میلیمتر بوده که به همین خاطر دمای هوای شهر جدید 3 الی 4 درجه بطور متوسط از شهر مادر یعنی اهواز خنک تر باشد.

رامین بر پهنای جلگه حاصلخیز خوزستان چشم اندازی دارد رو به طلوع چشم نواز و حیات بخش و غروب آرام دشت ، آنجائیکه حیات روز به آرامش شب پیوند می خورد و شب خود نوید بخش پگاهی دیگر است. جمعیت روزافزون ، آلودگی هوا و شلوغی های طاقت فرسا در کلان شهر اهواز و مسائل و مشکلات زندگی در چنین فضایی ، بیش از پیش هر فردی را به انتخاب محلی برای زندگی که در آن بتوان در کمال آرامش و آسایش زیست ، تشویق نماید . با توجه به شرایط اقلیمی و مکانی مناسب و همچنین در نظر گرفتن سرانه های شهری از قبیل بهداشت و درمان ، ورزش ، آموزش عالی ، فضای سبز ، تفریحی ، تجهیزات و تاسیسات شهری ، فرهنگی ، اجتماعی ، تجاری ، اداری ، انتظامی ، فرهنگی مذهبی و حمل و نقل جاده ای و ریلی برابر استانداردهای شهری آینده ای روشن و ایده آل را می توان برای شهر جدید رامین پیس بینی نمود.

تاریخ به روز رسانی:
1396/07/19
تعداد بازدید:
364
سال 1396 سال اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال
تمامی حقوق این پایگاه متعلق به شهر جدید رامین می باشد.
POWERED BY DORSAPORTAL
Powered by DorsaPortal